Atpūta ar bērniem pie dabas krūts

 

Ir pienācis laiks, kad ir absolūti nepieciešams pamest smacīgos pilsētas dzīvokļus un doties atpūsties svaigā gaisā. Atpūta brīvā dabā īpaši ieteicama bērniem. Atpūtai pie dabas krūts ar bērniem jāpārdomā daži faktori un jāsaplāno, ar ko jūs nodarbosieties.

 

Mēs iesakām paņemt līdz:

 

 

ūdeni,

cepurītes,

aizsarglīdzekli pret saules stariem,

aizsarglīdzekli pret nevēlamiem kukaiņiem,

aptieciņu,

rezerves drēbes bērniem,

badmintona piederumus,

lecamauklu,

rotaļlietas,

puzli.

 

Saplāno atpūtu jau iepriekš. Pirmkārt, padomā par to, ko vajadzētu paņemt līdz. Ja bērns ir vēl maziņš, tad atceries paņemt bērna pārtiku. Noteikti paņem līdzi cepurīti bērnam, aizsarglīdzekli pret apdegumiem, rezerves drēbes, jo bērns noteikti sasmērēsies. Atceries, ka brīvā dabā ir dažādi kukaiņi un odi. Tāpat nepieciešams tīrs ūdens un, katram gadījumam, aptieciņa.

 

 

Organizē savu atpūtu. Parasti, atpūšoties dabā, tiek cepti šašliki un laiks pavadīts dažādās sarunās. Taču šo laika pavadīšanu ir iespējams padarīt interesantāku, jautrāku un aizraujošāku. Mazajiem bērniem lieti noderēs lāpstiņa un mīļotās rotaļlietas. Tiem bērniem, kuri ir jau paaugušies, interesantāks liksies badmintons, meitenēm – lecamaukla. Pati veselīgākā ir aktīvā atpūta. Centies bērnus nodarbināt ar dažādām spēlēm un paši ņemiet dalību tajās.

 

 

 

Iemāci bērniem tās spēles, kuras bērnībā spēlējāt paši. Šīs spēles tiek nodotas no paaudzes paaudzē, un tās sagādā daudz pozitīvu emociju. Vari kopā ar bērniem savākt herbāriju. Pastāsti, kādi augi un koki aug mežā, pļavā, pie ezera vai upes. Vēlāk mājās savāktās lapiņas ielīmējiet albūmā un pievienojiet aprakstu par tām.

 

Vakarā sarīkojiet jauku pasēdēšanu pie ugunskura. Bērniem ļoti patīk ugunskurs, taču pirms kurināšanas paskaidro bērniem kā pareizi jāuzvedas uguns tuvumā. Var uzcept ugunskurā desiņas vai zefīru, stāstiet dažādus stāstus, notikumus, teikas un pasakas, vai vienkārši padalieties ar saviem iespaidiem par pavadīto dienu. Ja esat nolēmuši turpat palikt pa nakti, tad savlaicīgi sakārto bērniem guļas vietas un liec tos gulēt ierastajā laikā – nav vērts mainīt dienas režīmu.

 

Obligāti pēc atpūtas sakārtojiet, novāciet un satīriet savu atpūtas vietu. Pastāsti bērniem, ka nedrīkst dabā atstāt atkritumus. Vienmēr atceries, ka jūsu bērni no jums mācās, jūs rādāt viņiem priekšzīmi. Tāpēc māci bērnus nevis ar vārdiem, bet ar saviem darbiem. Ja bērni redzēs, ka vecāki zina kā pareizi un jautri atpūsties brīvā dabā, tad viņi to mācīs vēlāk arī saviem bērniem.