Uzstādīts jauns pasaules rekords hotdogu ēšanā!

 

Katru gadu Amerikā notiek tradicionālās hotdogu ātrēšanas sacensības. Noteikumi ļoti vienkārši kas apēdīs visvairāk hotdogu 10 minūtēs, tas arī uzvarēs. Šo konkursu ASV popularitātes ziņā var salīdzināt tikai ar skaistumkonkursiem. Iespējams, noslēpums ir tajā, ka amerikāņu sabiedrība sadalījusies divās daļās - veselīgā dzīvesveida piekritēji un tie, kuri nevar paiet garām dubultam burgerim ar XL kolu.

 

 

Šogad par uzvarētāju kļuva Džoijs Čestnats ar iesauku "Žoklis". Viņš uzstādīja jaunu pasaules rekordu apēdot 74 hotdogus 10 minūtēs. Iepriekšējo reizi viņš kļuva par uzvarētāju 2013. gadā, kad apēda 73 hotdogus.

 

Džoijs stāsta, ka viņam ir sava diēta un treniņu plāns. Pāris mēnešus pirms konkursa viņš sāk intensīvi  trenēties - viņš tik daudz ēd, ka viņa kuņģis izstiepjas un organisms vairs nejūt sāta sajūtu. Pats sevi viņš salīdzina ar maratona skrējēju - kad distance ir pieveikta (respektīvi, 10 minūtēs uzņemtas vairāk kā 20 tūkst. kalorijas) viņš jūtas kā pasaules čempions, bet tikpat slikti, kā pēc maratona skriešanas.

 

Starp citu, kā jebkurā citā sporta veidā, arī hotdogu ātrēšanā ir svarīgs ne tikai dabas dots talants, bet arī tehnika. Apēst vairāk kā 70 desiņas un 140 maizītes nav tik vienkārši - vispirms jāapēd 2 desiņas, tad jāapēd maizītes un pa virsu obligāti jādzer ūdens, lai ātrāk norītu hotdogu.

 

 

Šādas sacensības notiek arī dāmu vidū - pēdējā konkursa uzvarētāja japāņu izcelsmes amerikāniete Sudo apēda 37 hotdogus.